کارخانه رنگ پودری یاروسلاو به عنوان یکی از لیدرها ی صنعت رنگ و لاک روسیه در دسامبر سال 2002 تاسیس شد  قدیمی ترین موسسه رنگ و لاک کشور، شرکت  «رنگ های روسی» است. در همان زمان آزمایشگاه مربوطه که نیاز بازار رنگ های پودری بود فعالیت خود را آغاز نمود.

fon

در آوریل سال 2004 دو خط صنعتی با ظرفیت کلی 2000 تن در سال رنگ پودری افتتاح شد. با شروع فعالیت کارخانه از نقطه صفر، کارخانه عملا  توسعه خوبی یافت. امروزه کارخانه رنگ های پودری یاروسلاو یکی از بزرگترین تولید کنندگان رنگ های پودری در سرتاسر روسیه محسوب می شود. طبق ارزیابی تحلیلگران در کارخانه یاروسلاو بیش از 20 درصد از رنگ های پودری روسیه تولید می شود.

در سال 2006 آزمایشگاه کارخانه از آژانس تنظیم فناوری و مترولوژی فدرال موفق به کسب اعتبار گردید. در همان سال سیستم کنترل کیفیت کارخانه گواهینامه استاندارد بین المللی ایزو 9001 را دریافت نموده و دوبار پس از آن مجددا گواهینامه مذکور را با موفقیت سپری کرد.

در سال 2010 در تولیدات کارخانه یاروسلاو فناوری نوین آلمانی در خطوط تولید بکار گرفته شد.

در سال 2011 رنگ های پودری پلی استر  کارخانه یاروسلاو کاربرد معماری یافته و مطابقت آن با استانداردهای  QUALICOAT دریافت شد. از همان سال تست های مربوط به گواهینامه مذکور همه ساله با موفقیت انجام می شود.

در سال 2012 کارخانه یاروسلاو 10 ساله شد. که همزمان 4 خط آلمانی تولید را راه اندازی کرد.

در سال 2013 آزمایشگاه مجهزی جهت بخش کنترل فنی رنگ های پودری ساخته شد. در سال 2014 رنگ پودری پلی اورتان که برای بازار روسیه محصول جدیدی بود در کارخانه یاروسلاو تهیه شد.

امروزه کارخانه گامای بزرگی از رنگ های پودری جهت مصارف گوناگون تولید می کند. به لحاظ نوع، تنوع  محصولات کارخانه به بیش از دو هزار مورد رنگ می رسد و کل محصولات در سه گروه پرمصرف از رنگ های پودری تقسیم بندی می شود: پلی استری، اپوکسید پلی استری و پلی استری، و البته رنگ های پودری پلی اورتان که برای بازار روسیه جدید می باشد. در هر سه ماه بطور متوسط تا 500 مارک جدید از رنگ های پودری در کارخانه تولید می گردد که تحت سفارشات خاصی تهیه می شوند.